Ulepszony i rozszerzony program Amazon FBA New Selection

Amazon zaczął oferować bezpłatne miesięczne przechowywanie produktów i ich usuwanie w marcu w swoim programie Amazon FBA New Selection. Tym sposobem miało to ułatwić sprzedaż nowych produktów za pośrednictwem FBA. Wydawać by się mogło, że kupcom podoba się ten program, więc Amazon ulepszył i rozszerzył program FBA New Selection. Zwiększył liczbę nowych ASIN do 500 sztuk na sprzedawcę w roku kalendarzowym. Dodał też ograniczoną czasowo bezpłatną obsługę zwrotów w wybranych kategoriach produktów.

Sprzedawcy Amazon mogą skorzystać z nowego programu Amazon FBA New Selection. Możesz dowiedzieć się więcej i zapisać się do programu FBA New Selection tutaj .

Nasuwa się jednak pytanie, czy aby FBA jest odpowiednim miejscem do sprzedaży produktów, kiedy to Amazon całkiem niedawno zamknął na miesiąc możliwość dostarczania do swoich magazynów produktów, ze względu na pandemię. Jedyną możliwością były wysyłki produktów naprawdę niezbędnych. Oczywiście sprzedaż przez Fulfilled Prime jest opcją (jeśli uważasz, że jesteś w stanie spełnić surowe wymagania Amazona). Jednak, wydaje się, że posiadanie własnych zapasów magazynowych, które jesteś w stanie wysłać ze swojego własnego magazynu zagwarantuje, że będziesz mógł kontynuować sprzedaż bez względu na zmienne w FBA.

 

Jakie korzyści wynikają z programu Amazon FBA New Selection?

  • Darmowe miesięczne przechowywanie i bezpłatne usunięcie towaru (odesłanie do sprzedawcy)

Sprzedawcy zarejestrowani w programie mogą skorzystać ze zwolnień z opłat do maksymalnie 500 utworzonych przez siebie ASIN w FBA. Wszystkie kwalifikujące się ASIN kwalifikują się do bezpłatnego miesięcznego przechowywania pierwszych 50 jednostek wysyłanych do centrów realizacji Amazon przez 90 dni po otrzymaniu pierwszej jednostki. 

Następnie istnieje możliwość ”usunięcia” dowolnych z tych pierwszych 50 jednostek w ciągu 180 dni od daty otrzymania pierwszego zasobu bez opłat za usunięcie.

  • Bezpłatne przetwarzanie zwrotów dla czterech kategorii produktów

W przypadku odzieży i akcesoriów, obuwia i torebek, biżuterii i zegarków FBA zniesie opłaty za przetwarzanie zwrotów do 50 sztuk każdego ASIN, które klienci zwracają do centrum realizacji w ciągu 120 dni od daty otrzymania pierwszego inwentarza.

 

  • Rabat przy dostawie

Sprzedawcy, którzy są nowicjuszami w FBA, mogą zrezygnować z pierwszych 80 GBP opłat za transport przychodzący, jeśli korzystają z programu Amazon Partnered Carrier. 

ASIN-y nie muszą być nowością w FBA, aby uzyskać tę korzyść.

 

Program kwalifikujący ASINS do Amazon FBA New Selection

Wytyczną zakwalifikowania się do programu New Selection są następujące nadrzędne ASIN, które muszą zostać zachowane i są to:

  • Nowy sprzedawca w FBA

  • Otrzymano w centrum realizacji po 1 kwietnia 2020 r

  • Standardowy rozmiar

  • W nowym stanie, a nie w kategorii Media

Aby uzyskać korzyści z nowej selekcji FBA, musisz zarejestrować się w programie przed wysłaniem nowych ASIN do centrum realizacji i musisz zachować odpowiedni status . (Uczestnicy comiesięcznej promocji opłaty za przechowywanie i usuwanie przeprowadzonej do 31 marca 2020 r. są automatycznie włączani do nowego programu)

Leave a Comment