SPRZEDAŻ DO HOLANDII NA AMAZON

Co musisz wiedzieć, aby korzystać z Amazon.nl.

Amazon w ciągu ostatnich kilku miesięcy ogłaszał ważne informacje o swojej najnowszej ekspansji w Europie: Holandii. Sprzedawcy działający obecnie w UE  otrzymywali  od Amazon informacje o tym, jak skonfigurować listy produktów na Amazon.nl. 

Holenderski rynek e-commerce 

Bol.com zawsze był głównym rynkiem e-commerce dla mieszkańców Holandii, aby robić zakupy online. Obecnie około 84% populacji robi zakupy online, a najważniejsze kategorie to podróże i telekomunikacja. E-commerce stanowi jedynie  10,3% krajowej branży detalicznej,  co oznacza, że ​​istnieje znacznie więcej miejsca na wzrost, gdy zachowania konsumentów zaczynają się zmieniać. 

W jaki sposób przenieść oferty na Amazon.nl 

Wystawienie produktów na Amazon.nl jest niebywale proste! Proces ten jest bardzo podobny do konfigurowania reszty list produktów na rynku europejskim w SellerCentral.  

Na swoim koncie SellerCentral musisz kliknąć opcję „Sprzedawaj globalnie” na karcie „Zapasy”. Będziesz mógł rozpocząć „Budowanie wykazów międzynarodowych”. Następnie należy ustalić cenę dla każdego SKU, który zamierzasz wystawić na rynku holenderskim, w porównaniu z ofertami w .co.uk.  

Przetłumacz opisy produktów, słowa kluczowe i nagłówki, aby pomóc w rankingu, i oferta zostanie wystawiona. Zalecamy skorzystanie z usług firmy tłumaczącej, która rozumie lokalne rynki.

Pamiętaj, że musisz połączyć konto bankowe podczas rejestracji w Amazon.nl – może to być to samo konto, które zapisałeś na innych rynkach UE.   

Wyślij swoje produkty do klientów w Holandii 

W tej chwili w Holandii nie ma magazynów ani centrów logistycznych. Oznacza to, że przedmioty są zazwyczaj realizowane i wysyłane z magazynów Amazon w Niemczech. W takim przypadku konieczne będzie posiadanie niemieckiego numeru VAT, ponieważ zapasy staną się dostawą podlegającą opodatkowaniu. Nasz zespół pomoże Ci się zarejestrować do VAT w Niemczech, skontaktuj się z nami. Zawsze możesz zdecydować się na korzystanie z własnego magazynu lub innej firmy logistycznej w Holandii, aby móc szybciej wysłać swoje produkty do klienta końcowego. 

Amazon. nl  wymagania VAT 

Obecnie Amazon nie wysyła produktów z magazynów w Holandii. Oznacza to, że przy wystawianiu swoich produktów na Amazon.nl nie ma automatycznego wymogu rejestracji podatku VAT w Holandii.  

Nadal będziesz musiał monitorować sprzedaż transgraniczną do Holandii. Obecnie próg sprzedaży na odległość w Holandii wynosi 100 000 EUR. Jeżeli sprzedaż klientom prywatnym w kraju holenderskim przekroczy próg w ciągu roku kalendarzowego, wymagana jest rejestracja VAT, a do wszystkich sprzedaży klientom w Holandii należy stosować lokalną stawkę VAT w wysokości 21%.  

Aby uzyskać więcej informacji na temat sprzedaży w Holandii lub innych pytań dotyczących podatku VAT,  skontaktuj się z naszym zespołem już dziś. 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *