office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

  • Home
  • Rejestracja w systemie One Stop Shop (OSS)

Twoja Firma potrzebuje pomocy?

Skontaktuj się z nami, wysłuchamy, doradzimy, pomożemy.

Rejestracja w systemie OSS

System One Stop Shop (OSS)

Jedną z głównych cech zmian podatku VAT w UE w 2021 r. jest nowo rozszerzony system VAT One-Stop-Shop, który ma na celu zmniejszenie obciążenia sprzedawców internetowych w zakresie zgodności z VAT w zakresie podatku VAT. Jak nowy schemat działa w praktyce? Jak możesz z tego skorzystać? A jeśli tak, do jakich obowiązków będziesz zobowiązany?Jeśli nie znajdujesz odpowiedzi na te pytania, skontaktuj się z nami..

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Rejestracja w systemie OSS; - Odblokowanie konta Amazon.

Czym jest nowy system One Stop Shop (OSS)?

OSS to portal internetowy, opracowany na podstawie istniejącego Mini One Stop Shop , który umożliwia firmom internetowym zgłaszanie niektórych dostaw B2C UE w jednym państwie członkowskim. W związku z tym za dostawy objęte systemem OSS należna będzie pojedyncza płatność kwartalna i deklaracja VAT, a nie wielokrotne deklaracje lokalne i niekończące się płatności.

Od wielu do jednej rejestracji VAT

 

Jako firma zajmująca się handlem elektronicznym historycznie musiałbyś zarejestrować się jako podatnik VAT w wielu administracjach podatkowych.  OSS umożliwia zarejestrowanie się w systemie w jednym państwie członkowskim. Administracja państwowa jest następnie odpowiedzialna za dystrybucję odpowiednich kwot podatku VAT, które zgłaszasz i płacisz co kwartał do różnych państw członkowskich, w których znajdują się Twoi klienci (tzw. „państwa członkowskie konsumpcji”).

Daje to znaczne uproszczenie dla firm, które mogą nie potrzebować już korespondencji z wieloma urzędami skarbowymi.

Rozszerzony krąg użytkowników programu

 

Wraz z rozszerzeniem MOSS na OSS , więcej podatników będzie mogło skorzystać z uproszczeń w zakresie sprawozdawczości VAT.

Rzeczywiście, istniejący system pozaunijny pozostanie dostosowany do przedsiębiorstw spoza UE – w tym handlowców z Wielkiej Brytanii. Jednocześnie nowa usługa Union-OSS będzie dostępna dla przedsiębiorstw z UE i spoza UE, w tym internetowych platform handlowych.

System MOSS jest nie tylko rozszerzany, aby umożliwić większej liczbie podatników korzystanie z różnych systemów, ale także rozszerza się jego zakres, aby umożliwić zgłaszanie dodatkowych dostaw za pośrednictwem portalu.

Jakie transakcje zostaną objęte nowymi schematami OSS?

Nowe schematy OSS umożliwią zgłaszanie

rozpocznij rejestrację z nami w OSS już dziś

Po prostu wypełnij formularz tak szczegółowo, jak to możliwe, a nasi eksperci wkrótce skontaktują się z Tobą, aby omówić Twoje działania i dalsze kroki.