office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

  • Home
  • VAT WIELKA BRYTANIA

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Wielka Brytania

Rejestracja VAT w Wielkiej Brytanii dla firm

Informacyjnie:

Rejestracja VAT w Wielkiej Brytanii – system VAT w Wielkiej Brytanii został wprowadzony w 1973 r. W ramach przystąpienia Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. Opiera się na przepisach UE dotyczących podatku VAT, znanych jako unijne dyrektywy , które są wdrażane do ustawodawstwa brytyjskiego jako ustawa o podatku od wartości dodanej. Ustawa wraz z późniejszymi zmianami ustanawia zasadę dotyczącą m.in. rejestracji VAT. Brytyjski system podatku VAT obsługiwany jest przez HM Revenue and Customs (HMRC) .
Należy zaznaczyć, że Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską w dniu 31 stycznia 2020 r. W ramach umowy dotyczącej Brexitu,nie zajdą żadne zmiany dla Wielkiej Brytanii dotyczące unijnego systemu VAT do 31 grudnia 2020 r. W tym czasie nie będzie żadnych zmian w brytyjskich przepisach dotyczących VAT.

Rejestracja VAT w UK dla zagranicznych firm:

Rejestracja VAT w UK w pewnych sytuacjach pomimo tego, że lokalizacja firmy czy też oddział firmy nie znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii, jest konieczna. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Wielkiej Brytanii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami i my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja brytyjskiego podatku VAT jest wymagana:

⇒ Import towarów z poza Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii;
⇒ Zakup i sprzedaż produktów w Wielkiej Brytanii;
⇒ Sprzedaż towarów konsumentom w Wielkiej Brytanii przez internet. Również po przekroczeniu progu sprzedażowego w wysokości £70,000;
⇒ Jeśli Firma nie jest zarejestrowana jako podmiot do podatku VAT w Wielkiej Brytanii, ale otrzymuje usługę w Wielkiej Brytanii zgodnie z zasadami systemu odwrotnego obciążenia;
⇒ Przesyłanie produktów pomiędzy UK a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe);
Utrzymywanie zapasów towarów konsygnacyjnych w Wielkiej Brytanii przed dalszą sprzedażą innym firmom w Wielkiej Brytanii lub za granicę;
⇒ Organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Wielkiej Brytanii;
⇒ Własna dostawa towarów.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Wielkiej Brytanii?

Wniosek o rejestrację VAT należy złożyć elektronicznie poprzez Urząd Skarbowy w Wielkiej Brytanii (HMRC). W ten sposób zarejestrujesz się jako płatnik podatku VAT i utworzysz internetowe konto VAT (tzw. account Government Gateway). Musisz tego dokonać, aby przesłać deklaracje VAT do Urzędu Skarbowego i Urzędu Celnego (HMRC).
Każda firma może również wyznaczyć księgowego (lub pełnomocnika) do składania deklaracji VAT i załatwiania spraw w HRMC w Twoim imieniu.
Po otrzymaniu numeru VAT od HMRC możesz założyć konto internetowe VAT.

 

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

Kraj

Wielka Brytania (UK)

Lokalny nr VAT

GB

Kod Kraju

UK

Próg sprzedaży wysyłkowej

70 000 GBP netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

Kwartalnie

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Nie

Standardowa Stawka VAT

20%

Pomniejszona Stawka VAT

5%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

Nie