office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Finlandia

Rejestracja VAT w Finlandii

Informacyjnie:

Finlandia w 1994 roku przyjęła uregulowania dotyczące podatku od towarów i usług (VAT) zgodne z tymi, jakie obowiązywały w Unii Europejskiej. Wyjątek to wyłączenie z obszaru podatkowego UE Wysp Alandzkich. Jednak w obrocie wewnętrznym między Wyspami Alandzkimi i pozostałą częścią Finlandii obowiązują te same fińskie przepisy dotyczące VAT. Tylko w stosunku do pozostałych członków UE Wyspy traktowane są jako terytorium w kraju trzecim.

Stawka podstawowa podatku VAT wynosi 24 proc. Obowiązują także dwie stawki zredukowane, które dotyczą następujących towarów i usług:

  • 14 proc. na artykuły spożywcze, z wyłączeniem żywych zwierząt, usług gastronomicznych, wody pitnej, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych

  • 10 proc. na lekarstwa, książki, spektakle kinowe, przewóz pasażerów, hotele i inne usługi mieszkaniowe, opłaty za wstęp (teatry, cyrki, przedstawienia muzyczne i taneczne, imprezy sportowe, ogrody zoologiczne, muzea i inne tego typu imprezy i instytucje).

Rejestracja VAT w Finlandii dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Finlandii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Finlandii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu nie później niż 30 dni od pierwszej dostawy podlegającej opodatkowaniu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Finlandii , nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Finlandii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Finlandię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Finlandii;

magazynowanie towarów w Finlandii;

sprzedaż towarów z Finlandii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Finlandii;

⇒ własna dostawa towarów;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Finlandii?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Finlandii (Veroskatt). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Finlandii, otrzymują finlandzki numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi do Finlandii. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody oraz szczegółowy opis transakcji podlegających opodatkowaniu w Finlandii. 

Kraj

Finlandia

Lokalny nr VAT

FI + 8 cyfr

Kod Kraju

FI

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000 € netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczna , kwartalna

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

24%

Pomniejszona Stawka VAT

14% 10%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1994