office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Dania

Rejestracja VAT w Danii

Informacyjnie:

Podatek od wartości dodanej został wprowadzony w Danii w 1967 r., ponieważ wycofano stary system podatku od sprzedaży. System podatkowy znany jest lokalnie jako Merværdiafgiftsloven (Momsloven).

Duńska ustawa o podatku VAT z 1994 r. zawiera wiele przepisów dotyczących lokalnego podatku VAT. Dalsze wskazówki są udzielane przez organy podatkowe za pośrednictwem kwartalnych biuletynów lub biuletynów wydawanych przez Centralną Administrację Celną i Podatkową.

Dania wraz z innymi członkami UE wdraża przepisy dotyczące podatku VAT oparte na europejskiej dyrektywie VAT. Określa to ramy dla duńskich rejestracji VAT, zwrotów, zgodności, intrastat i powiązanych deklaracji.

 

Rejestracja VAT w Danii dla firm:

Jako zagraniczna firma z siedzibą w Danii, sprzedając towary i usługi, musisz płacić podatek VAT w Danii. W niektórych przypadkach Twoja firma musi również płacić duńskie podatki od wszelkich zysków generowanych przez Twoją firmę.

Jeśli Twoja firma zatrudnia pracowników, Twoim obowiązkiem jest potrącenie duńskiego podatku i składki na rynek pracy z wynagrodzeń, które płacisz swoim pracownikom za pracę wykonywaną w Danii.

Natomiast wniosek o rejestrację podatku VAT należy złożyć w Danii najpóźniej 8 dni przed rozpoczęciem działalności w Danii. Jeśli firma nie złoży wniosku w terminie lub wcale, albo dostarczone informacje są nieprawidłowe lub niewystarczające, może firma zostać ukarana grzywną.

Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Danii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami i my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Belgii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Danię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Danii;

magazynowanie towarów w Danii;

sprzedaż towarów z Danii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Danii;

⇒ jeśli firma nie jest zarejestrowana jako podmiot do podatku VAT w Danii, ale otrzymuje usługę w Danii zgodnie z zasadami odwrotnego obciążenia;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

Zagraniczne firmy muszą sprawdzić konieczność rejestracji VAT

Jeśli roczna wartość sprzedaży na odległość do Danii jest mniejsza niż 280.000 DKK = 37.595 €, wówczas naliczany jest podatek VAT od sprzedaży krajowej podlegającej opodatkowaniu według stawki obowiązującej w twoim kraju. Ty też tam płacisz.

Po przekroczeniu progu sprzedaży na odległość należy naliczyć duński podatek VAT od sprzedaży podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT według duńskiej stawki, zamiast stosować stawkę w swoim kraju i uwzględnić ją w Danii.

Data rejestracji jest datą przekroczenia progu całkowitego obrotu sprzedaży na odległość. Jest to również data, od której trzeba zacząć dodawać duński podatek VAT do sprzedaży.

Wniosek o rejestrację VAT składa się na formularzu nr 40.112.

Kraj

Dania

Lokalny nr VAT

DK + 8 cyfr

Kod Kraju

DK

Próg sprzedaży wysyłkowej

280.000 DKK = 37.595 €

Składanie deklaracji VAT

– Miesięcznie - Kwartalnie – Półroczne

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 3 miesięcy

Deklaracja Roczna

Nie, ale Jeśli roczne obroty Twojej firmy w Danii przekraczają 55 000 000 DKK, firma jest zobowiązana do natychmiastowego comiesięcznego zgłoszenia VAT. A jeśli obrót nie przekroczy 5 000 000 DKK, częstotliwość zostanie zmieniona na półroczną.

Pomniejszona Stawka VAT

Brak

Standardowa Stawka VAT

25%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1973r.