office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - Czechy VAT

Rejestracja VAT w Czechach dla firm

Informacyjnie:

Jeżeli firma nie ma swojej siedziby w Czeskiej Republice a dostarcza podlegające opodatkowaniu towary bądź usługi, może być konieczne uzyskanie numeru VAT dla nie rezydenta.  Zgodnie z Europejską Dyrektywą podatku VAT zagraniczni dostawcy są zobowiązani do rejestracji podatku VAT  w Czechach w pewnych wyznaczonych okolicznościach. 

 

Rejestracja VAT w Czechach dla zagranicznych firm:

Jednakże występują zachodzące wyjątki. W pewnych sytuacjach pomimo tego, że lokalizacja firmy czy też oddział firmy nie znajduje się na terenie Czech, firma musi dokonać rejestracji VAT w Czechach. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Czechach, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami i my Ci w tym pomożemy.

.Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Belgii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej do Czech;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Czech;

magazynowanie towarów w Czechach;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Czechach;

⇒ własna dostawa towarów;

⇒ używanie czeskiego serwisu Amazon (Amazon Fulfilment Service – FBA) jako czeskiego usługodawcy do wysyłki produktów z magazynu w Czeskiej Republice;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Czechach?​

Wniosek o rejestrację Vat należy złożyć elektronicznie poprzez Urząd Skarbowy w Czechach.  Następnie należy zeskanować niezbędne dokumenty, które dołączamy do formularza rejestracyjnego. Wszystkie dokumenty muszą zostać przetłumaczone na język czeski. Tłumaczenie przysięgłe w tym przypadku jest niezbędne. 

Oryginalne dokumenty muszą zostać przesłane pocztą do Urzędu Skarbowego. Pomocne dla urzędu jest przesłanie wraz z oryginalnymi dokumentami kopii elektronicznej rejestracji podatku VAT, aby administracja podatkowa nie miała problemu z identyfikacją i powiązaniem wniosku elektronicznego z papierowym.

Czeski Urząd Skarbowy  ma 30 dni na weryfikację złożonych dokumentów. W przypadku jeśli brakuje jakiegokolwiek dokumentu, bądź pojawią się błędy w wypełnionym wniosku, Urząd Skarbowy musi wysłać oficjalną prośbę o odpowiednie uzupełnienie przesłanych danych.

Kraj

Czechy

Lokalny nr VAT

CZ + 10 cyfr

Kod Kraju

CZ

Próg sprzedaży wysyłkowej

1,140,000 CZK

Składanie deklaracji VAT

Deklaracje VAT są składane miesięcznie bądź kwartalnie w zależności od obrotu zrealizowanego na terenie Czech

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

21%

Pomniejszona Stawka VAT

10%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 2004r.