REJESTRACJA VAT UE

Rejestracja VAT UE – jak  zarejestrować VAT w Europie?

Jesteś firmą polską lub zagraniczną, prowadzisz sprzedaż poprzez m.in. Platformę Amazon i ważna jest dla Ciebie rejestracja VAT UE? Twoje transakcje są opodatkowane zagranicą? Przekroczyłeś wymagane progi sprzedażowe dla danego Państwa? W tym przypadku niezbędna jest rejestracja VAT UE w danym Państwie członkowskim Unii Europejskiej. Z tego względu by uzyskać dokładne informacje, czy musisz dokonać rejestracji, proponujemy zapoznać się z dostępnymi informacjami , które można wyświetlić na stronie Komisji Europejskiej.  Możesz również skontaktować się z nami i wówczas pomożemy w rejestracji.

Aby dokonać samodzielnej rejestracji VAT w danym Państwie Członkowskim albo możesz wejść na stronę administracji danego Państwa i z informacji zawartych na stronie uzyskać niezbędne nurtujące Cię odpowiedzi albo możesz skorzystać z doradztwa i pomocy przedstawiciela firmy Tick tak, by rejestracja przebiegła szybko i bezproblemowo. Przedstawiciel firmy Tick jest odpowiedzialny za:

 • Zebranie niezbędnych materiałów, które są potrzebne do rejestracji
 • Dokładną i wnikliwą analizę faktur w porozumieniu z księgowym firmy
 • Informowanie o sytuacji podatkowej w danym kraju
 • Wywiązanie się z raportowania i składania deklaracji VAT miesięcznych, kwartalnych i rocznych
 • Istnieje również możliwość pokazania w jaki sposób firma powinna deklarować VAT w danym kraju
 
Gdzie rejestrujemy VAT na UE
VAT Niemcy
VAT Francja
VAT Wielka Brytania
VAT Włochy
VAT Austria
VAT Czechy
rejestracja vat

Jak uzyskać zagraniczny numer VAT poprzez firmę Tick?

Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi specjalistami i oni pokierują Cię w jaki sposób powinieneś dokonać rejestracji do Vat. Otrzymasz kompleksową i pełną informację jak należy tego dokonać. Poniżej przedstawiamy krótki opis w jaki sposób działamy:
 • Zbieranie informacji i analiza sytuacji
 • Rejestracja i otrzymanie zagranicznego numeru VAT
 • Weryfikacja wraz z księgowym firmy kwot faktur zakupowych i sprzedażowych
 • Składanie deklaracji VAT

Opis procedury:

Nasz specjalista wnikliwie sprawdza wszelkie faktury, zarówno te zakupowe i sprzedażowe na podstawie wygenerowanych raportów. Następnie wraz w porozumieniu z Państwa księgowością otrzymujemy zsumowane kwoty wszystkich faktur zakupowych i sprzedażowych wystawionych na dany kraj. W kolejnym etapie deklaracja vat zostaje przez nas w danym urzędzie złożona przy użyciu bezpiecznych narzędzi i serwerów. Oczywiście otrzymują Państwo miesięczne podsumowanie złożonych miesięcznych deklaracji by była jasność , że deklaracja faktycznie została złożona. Może zdarzyć się tak, że rejestracja vat w danym kraju będzie niezbędna i nie unikniemy tego. Poniżej prezentujemy te przypadki:

 • przekroczyłeś próg sprzedaży wysyłkowej w danym kraju
 • magazynujesz swoje produkty w innym kraju niż Polska
 • przeprowadziłeś nabycie bądź dostawę towarów z terytorium innego kraju członkowskiego

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji do VAT w danym kraju oczywiście służymy pomocą. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.