REJESTRACJA VAT UE

Rejestracja VAT UE – jak  zarejestrować VAT w Europie?

Jesteś firmą polską lub zagraniczną? Prowadzisz sprzedaż poprzez m.in. Platformę Amazon i ważna jest dla Ciebie rejestracja VAT UE? Twoje transakcje są opodatkowane za granicą? Przekroczyłeś wymagane progi sprzedażowe dla danego Państwa?

 

W tym przypadku niezbędna jest rejestracja VAT UE w danym Państwie członkowskim Unii Europejskiej. Z tego względu, by uzyskać dokładne informacje, czy musisz dokonać rejestracji, proponujemy zapoznać się z dostępnymi informacjami, które można wyświetlić na stronie Komisji Europejskiej. Możesz również skontaktować się z nami.

 

Wówczas pomożemy w rejestracji VAT w danym Państwie Członkowskim albo pokierujemy na stronę administracji danego Państwa i z informacji zawartych na stronie uzyskasz niezbędne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Możesz skorzystać z doradztwa i pomocy przedstawiciela firmy TICK tak, by rejestracja przebiegła szybko i bezproblemowo.

Przedstawiciel firmy Tick jest odpowiedzialny za:

⇒ Zebranie niezbędnych materiałów, które są potrzebne do rejestracji;

⇒ Dokładną i wnikliwą analizę faktur w porozumieniu z księgowym firmy;

⇒ Informowanie o sytuacji podatkowej w danym kraju;

⇒ Wywiązanie się z raportowania i składania deklaracji VAT miesięcznych, kwartalnych i rocznych;

⇒ Istnieje również możliwość pokazania w jaki sposób firma powinna deklarować VAT w danym kraju.

Jak uzyskać zagraniczny numer VAT poprzez firmę Tick

Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi specjalistami, a oni pokierują Cię, w jaki sposób powinieneś dokonać rejestracji VAT. Otrzymasz niezbędne informacje jak należy tego dokonać. Poniżej przedstawiamy krótki opis, w jaki sposób działamy:

Zbieranie informacji i analiza sytuacji;

⇒ Rejestracja i otrzymanie zagranicznego numeru VAT;

⇒ Weryfikacja wraz z księgowym firmy kwot faktur zakupowych i sprzedażowych;

⇒ Składanie deklaracji VAT.

Opis procedury:

Nasz specjalista wnikliwie sprawdza wszelkie faktury, zarówno te zakupowe, jak i sprzedażowe, na podstawie wygenerowanych raportów. Następnie w porozumieniu z Państwa księgowością otrzymujemy zsumowane kwoty wszystkich faktur zakupowych i sprzedażowych wystawionych na dany kraj.
W kolejnym etapie deklaracja VAT zostaje przez nas złożona w danym urzędzie, przy użyciu bezpiecznych narzędzi i serwerów. Oczywiście otrzymują Państwo miesięczne podsumowanie złożonych deklaracji, by była jasność, że faktycznie zostały złożone.

Kiedy nie unikniemy rejestracji VAT?

Może zdarzyć się tak, że rejestracja VAT w danym kraju będzie niezbędna i nie unikniemy tego. Poniżej prezentujemy te przypadki:
przekroczono próg sprzedaży wysyłkowej w danym kraju;
⇒ magazynujesz swoje produkty w innym kraju niż Polska;
przeprowadziłeś nabycie bądź dostawę towarów z terytorium innego kraju członkowskiego.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji VAT w danym kraju oczywiście służymy pomocą. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.