Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE- VAT Słowacja​

Rejestracja VAT w Słowacji

Informacyjnie:

Republika Słowacka wprowadziła swój system podatku od wartości dodanej w 1993 r. Lokalnie znany jest jako Daň z pridanej hodnoty (DPH).

Po sukcesji w Unii Europejskiej w 2004 r. Republika Słowacka zatwierdziła ustawę o podatku VAT, która zawiera większość wskazówek dla zagranicznych firm, które muszą się zarejestrować i wypełnić lokalne deklaracje VAT. Ministerstwo Finansów, które zarządza systemem VAT, wydaje dokumenty potwierdzające dekrety i nakazy dotyczące dalszego wglądu w ustawę.

Od czasu przystąpienia do UE w maju 2004 r. Słowacja w pełni zintegrowała unijne dyrektywy (ustawy) dotyczące VAT z własnymi przepisami. Obejmuje to procesy dotyczące słowackich rejestracji VAT, zgodności, stawek VAT, zwrotów i powiązanych deklaracji.

Rejestracja VAT w Słowacji dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT na Słowacji bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Słowacji nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu nie później niż 30 dni od pierwszej dostawy podlegającej opodatkowaniu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT na Słowacji, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT na Słowacji jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Słowację;

⇒  zakup i sprzedaż produktów na terenie Słowacji;

⇒  magazynowanie towarów na Słowacji;

⇒ sprzedaż towarów ze Słowacji do innych krajów UE;

⇒ przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) na terenie Słowacji;

⇒ własna dostawa towarów.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Słowacji?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej na Słowacji (Finančná správa Slovenská Republika). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Słowacji, otrzymują austriacki numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi na terytorium Słowacji. 

Kraj

Słowacja

Lokalny nr VAT

SK + 10 cyfr

Kod Kraju

SK

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000 € netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczny i kwartalny

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

20%

Pomniejszona Stawka VAT

10%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 2004