REJESTRACJA VAT UE - VAT HOLANDIA

Rejestracja VAT Holandia

Informacyjnie:

Holandia wprowadziła swój system podatku od wartości dodanej (VAT) w 1968 r. Zharmonizowała ten system z resztą Unii Europejskiej (UE) w 1979 r. Jest on zarządzany przez holenderski Urząd Skarbowy i opiera się na pierwotnym holenderskim prawie dotyczącym podatku VAT .

Każdy przedsiębiorca niebędący rezydentem dostarczający towary w Holandii może podlegać obowiązkowi rejestracji holenderskiego podatku VAT, przestrzegania lokalnych przepisów, wypełniania holenderskich zwrotów, Intrastat i innych deklaracji. Istnieje jednak powszechne zastosowanie zasady uproszczenia odwrotnego obciążenia i schematów odroczenia podatku VAT na towary.

Rejestracja VAT Holandia dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Holandii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Holandii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu nie później niż 30 dni od pierwszej dostawy podlegającej opodatkowaniu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Holandii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Holandii jest wymagana:

import towarów do Unii Europejskiej przez Holandię;

⇒ zakup i sprzedaż produktów na terenie Holandii;

magazynowanie towarów w Holandii;

⇒ sprzedaż towarów z Holandii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

własna dostawa towarów.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Holandii?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Holandii(Belastingdienst). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Holandii, otrzymują holenderski numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Holandii. 

Jakie dokumenty potrzebujemy do rejestracji VAT?

W celu zgłoszenia firmy zagranicznej do celów VAT w Holandii potrzebujemy niezbędnych dokumentów, by tego dokonać. Są to zazwyczaj takie dokumenty jak:

kopia wyciągu z rejestru handlowego (KRS);

oryginalne zaświadczenie o rejestracji jako podatnik;

umowę spółki;

Jeśli potrzebujesz pomocy przy rejestracji, skontaktuj się z nami.

 

Czy masz jakiekolwiek pytania o rejestrację VAT w Holandii?
Czy masz jakiekolwiek pytania dotyczące rejestracji podatku VAT Twojej firmy w Holandii? Nie jesteś pewien czy Twoja firma musi być zarejestrowana do VAT w Holandii? Jeśli tak, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.
Rejestracja-vat-holandia
KrajHolandia
Kod krajuNL
Lokalny nr VATNL + 12 cyfr
Próg sprzedaży wysyłkowej100 000 € netto rocznie
Składanie deklaracji VATmiesięczny i kwartalny
Deklaracja rocznaTak (do 31 marca kolejnego roku)
Czas oczekiwania na rejestracjeDo 2 miesięcy
Standardowa stawka VAT21%
Pomniejszona stawka VAT9%
Kraj Członkowski Unii Europejskiejtak, od 1968