office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Holandia

Rejestracja VAT Holandia

Informacyjnie:

Holandia wprowadziła swój system podatku od wartości dodanej (VAT) w 1968 r. Zharmonizowała ten system z resztą Unii Europejskiej (UE) w 1979 r. Jest on zarządzany przez holenderski Urząd Skarbowy i opiera się na pierwotnym holenderskim prawie dotyczącym podatku VAT .

Każdy przedsiębiorca niebędący rezydentem dostarczający towary w Holandii może podlegać obowiązkowi rejestracji holenderskiego podatku VAT, przestrzegania lokalnych przepisów, wypełniania holenderskich zwrotów, Intrastat i innych deklaracji. Istnieje jednak powszechne zastosowanie zasady uproszczenia odwrotnego obciążenia i schematów odroczenia podatku VAT na towary.

 

Rejestracja VAT Holandia dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Holandii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Holandii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu nie później niż 30 dni od pierwszej dostawy podlegającej opodatkowaniu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Holandii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Holandii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Holandię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Holandii;

magazynowanie towarów w Holandii;

sprzedaż towarów z Holandii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Holandii;

⇒ własna dostawa towarów;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Holandii?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Holandii(Belastingdienst)Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Holandii, otrzymują holenderski numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Holandii. 

Kraj

Holandia

Lokalny nr VAT

NL + 12 cyfr

Kod Kraju

NL

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000€ netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

kwartalnie

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Tak (do 31 marca kolejnego roku)

Standardowa Stawka VAT

21%

Pomniejszona Stawka VAT

9%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1968r.