office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Belgia

Rejestracja VAT w Belgii

Informacyjnie:

Belgia wprowadziła podatek od wartości dodanej w 1970 r., natomiast główne zasady zawarte są w kodeksie podatku od wartości dodanej. Istnieją również dekrety królewskie i ministerialne, które zawierają dodatkowe aktualizacje. Ministerstwo Finansów wydaje regularne orzeczenia, które zawierają szczegółowe wytyczne.

Wszystkie powyższe zasady oparte są na „przepisach” Unii Europejskiej dotyczących podatku VAT (dyrektywy). Obejmują one zasady i proces rejestracji belgijskiego podatku VAT, zgodności, zwrotów, Intrastat i innych powiązanych zgłoszeń.

Rejestracja VAT Belgia dla zagranicznych firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Belgii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Belgii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu nie później niż 30 dni od pierwszej dostawy podlegającej opodatkowaniu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Belgii , nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Belgii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Belgię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Belgii;

magazynowanie towarów w Belgii;

sprzedaż towarów z Belgii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Belgii;

⇒ własna dostawa towarów;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Belgii?​

Wniosek o rejestrację VAT Belgia należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Belgii (eservices.minfin). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Belgii, otrzymują belgijski numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Belgii. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody oraz szczegółowy opis transakcji podlegających opodatkowaniu w Belgii.

Kraj

Belgia

Lokalny nr VAT

BE+10 cyfr

Kod Kraju

BE

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000€ netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczna , kwartalna

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

21%

Pomniejszona Stawka VAT

12%, 6%,

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1970r.