office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Portugalia

Rejestracja VAT Portugalia

Informacyjnie:

W ramach wejścia Portugalii do Unii Europejskiej podatek od wartości dodanej został wprowadzony w 1986 r. Nazywany jest on  Imposto sobre o valor acrescentado (IVA). Nastąpił okres przejściowy, a pełny system wszedł w życie w 1989 r. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych państw członkowskich, Portugalia jest zobowiązana do przestrzegania przepisów UE dotyczących rejestracji VAT, zgodności, zwrotów, Intrastat i list sprzedaży WE. Portugalskie przepisy dotyczące podatku VAT są zawarte w kodeksie VAT. Jest on nadzorowany przez Departament Służby VAT będący częścią Dyrekcji Generalnej ds. Podatków w Ministerstwie Finansów. Zagraniczne firmy importujące lub handlujące towarami lub usługami w Portugalii mogą być zobowiązane do zarejestrowania się jako przedsiębiorca niebędący rezydentem w Portugalii. Byłby wówczas również zobowiązany do przestrzegania lokalnych procesów zgodności, sprawozdawczości i płatności

 

Rejestracja VAT w Portugalii dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Portugalii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Portugalii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu. Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować do podatku od wartości dodanej w Portugalii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

 

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Portugalii jest wymagana:

⇒ produkty magazynowane są w Portugalii i sprzedawane do niemieckich klientów; 

⇒  wynajmujemy portugalskich magazyn konsygnacyjny i sprzedajemy produkty portugalskim klientom; 

⇒ zakup i sprzedaż produktów na terenie Portugalii;

⇒ magazynowanie towarów w Portugalii;

⇒ sprzedaż towarów z Portugalii do innych krajów UE;

⇒ przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Portugalii;

⇒ własna dostawa towarów

 

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Niemczech?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Portugalii (Eportugal gov). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Portugalii, otrzymują portugalskinumer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi do Portugalii. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody oraz szczegółowy opis transakcji podlegających opodatkowaniu w Portugalii.

Kraj

Portugalia

Lokalny nr VAT

PT+9 cyfr

Kod Kraju

PT

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000 € netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

– Miesięcznie - Kwartalnie

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Tak

Standardowa Stawka VAT

23%

Pomniejszona Stawka VAT

13%, 6%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1986r.