office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Litwa

Rejestracja VAT Litwa

Informacyjnie:

Litwa wprowadziła podatek od wartości dodanej w 1994 r. Litwa przystąpiła do UE w 2004 r. Litwa jako państwo członkowskie UE przestrzega przepisów opartych na dyrektywach UE w sprawie VAT dotyczących rejestracji, deklaracji VAT na Litwie. Podatkiem zarządza Państwowa Inspekcja Podatkowa (STI) podlegająca Ministerstwu Finansów Republiki Litwy. Zagraniczne firmy lub handlowcy niebędący rezydentami, dostarczający towary lub usługi na Litwie lokalnym firmom lub konsumentom, mogą być zobowiązani do zarejestrowania swojej działalności jako litewskiego podatku VAT. Będą wtedy musieli przestrzegać litewskich przepisów dotyczących zgodności z przepisami dotyczącymi podatku VAT, w tym fakturowania i stawek VAT, a także opłacać należny litewski podatek VAT.

 

Rejestracja VAT na Litwie dla firm:

Przedsiębiorstwa i osoby fizyczne bez stałego pobytu na Litwie muszą zarejestrować VAT lub wyznaczyć przedstawiciela w przypadku, gdy zamierzają prowadzić jakiekolwiek działanie na Litwie, które będą podlegały opodatkowaniu VAT. Wymóg wyznaczenia przedstawiciela podatkowego nie odnosi się do państw członkowskich innych państw UE, które mogą zarejestrować się bezpośrednio do VAT. Przedsiębiorstwa UE prowadzące działalność na odległość i dostarczające produkty do osób prywatnych na Litwie muszą zarejestrować się jako podatnicy VAT na Litwie, jeśli dochody z ich sprzedaży na odległość przekroczą 35 000 € w okresie bieżącego roku kalendarzowego. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT na Litwie , nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT na Litwie jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Litwę;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Litwy;

magazynowanie towarów na Litwie;

sprzedaż towarów z Litwy do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) na Litwie;

⇒ własna dostawa towarów;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Litwie?

Podmioty zagraniczne zobowiązane do zarejestrowania się jako płatnik VAT muszą złożyć wniosek o rejestrację VAT do inspektoratu podatkowego w powiecie, w którym są zarejestrowani lub rejestrują się jako podatnicy. Informacje o lokalnych urzędach skarbowych (adres, telefon, faks, e-mail itp.) Można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Podatkowej.

Kraj

Litwa

Lokalny nr VAT

LT + 9 cyfr bądź 12 cyfr

Kod Kraju

LT

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000€ netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczny i półrocznie(do 25 dnia kolejnego miesiąca)

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

21%

Pomniejszona Stawka VAT

9% 5%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 2004r.