office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Irlandia

Rejestracja VAT Irlandia

Informacyjnie:

Republika Irlandii wprowadziła podatek od towarów i usług w 1972 r. Irlandzki system podatku VAT obowiązuje w pozostałej części Europy i jest w dużej mierze oparty na dyrektywach (ustawach) UE dotyczących podatku VAT. Regulują one przepisy dotyczące irlandzkich rejestracji VAT, zgodności, zwrotów, Intrastatu, deklaracji sprzedaży WE i innych powiązanych kwestii.Każda zagraniczna firma świadcząca usługi podlegające opodatkowaniu w Irlandii może być zobowiązana do rozliczenia irlandzkiego podatku VAT. Wymagałoby to zarejestrowania zagranicznej firmy w celu uzyskania lokalnego numeru VAT, a następnie rejestrowania i zgłaszania wszelkich transakcji. Może to obejmować import. Irlandzki podatek VAT jest określony w irlandzkiej ustawie o podatku VAT z 1972 r., Która od tego czasu była wielokrotnie zmieniana. Irlandzki organ podatkowy, Revenue Commission, zarządza systemem podatku VAT. Obejmuje to regularne informowanie o codziennych zasadach przestrzegania irlandzkiego podatku VAT.

Czy masz jakiekolwiek pytania o rejestrację VAT w Irlandii?

Generalnie firmy nie muszą rejestrować się w celu uzyskania podatku VAT bezpośrednio po rejestracji, z wyjątkiem określonych okoliczności. Ogólnie rzecz biorąc, jako nowa firma nie trzeba rejestrować się jako płatnik podatku VAT od momentu założenia firmy. Istnieją pewne kryteria, które należy spełnić, zanim zaczniesz naliczać podatek VAT od swoich towarów / usług. Należy pamiętać, że zarówno podmioty jednoosobowe, jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą zarejestrować się jako płatnik podatku VAT i przed dokonaniem rejestracji należy skonsultować się z ekspertem w sprawie rejestracji do celów podatku VAT.

Rejestracja VAT jest obowiązkowa, jeśli firma spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów:

  •  Sprzedaż 37 500 EUR za sprzedaż usług lub 75 000 EUR za sprzedaż towarów oznacza, że Twoja firma musi zarejestrować się jako podatnik VAT w Irlandii. Jest to kwota progowa sprzedaży w ciągu 12 miesięcy (nie w roku kalendarzowym);

  • przyjęcie towarów z innych państw członkowskich UE o wartości powyżej 41 000 EUR, znane również jako przejęcia wewnątrzwspólnotowe (ICA);

  • otrzymywanie jakichkolwiek usług spoza Irlandii. Jeśli otrzymujesz usługi spoza Irlandii, a usługa jest używana w Irlandii, Twoja firma może potrzebować zarejestrować się jako płatnik podatku VAT.

Oczywiście można dobrowolnie zarejestrować się jako płatnik VAT. Jeśli firma ma do czynienia z wieloma innymi firmami pobierającymi podatek VAT. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Irlandii, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Irlandii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Irlandię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Irlandii;

magazynowanie towarów w Irlandii;

⇒ sprzedaż towarów z Irlandii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Irlandii;

⇒ własna dostawa towarów;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT na Irlandii?​

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Irlandii (Revenue Cain agus Cuystaim na hEireann Irish Tax and Customs). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Irlandii, otrzymują irlandzki numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Irlandii. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody oraz szczegółowy opis transakcji podlegających opodatkowaniu w Irlandii. Przedsiębiorstwa z siedzibą w UE mogą zarejestrować się bezpośrednio w irlandzkich organach podatkowych lub mogą skorzystać z przedstawiciela podatkowego. Firmy spoza UE są jednak zobowiązane do rejestracji za pośrednictwem przedstawiciela podatkowego.

Kraj

Irlandia

Lokalny nr VAT

IE+8 cyfr lub 9 cyfr

Kod Kraju

IE

Próg sprzedaży wysyłkowej

10 000€ netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczny, dwumiesięczny, czteromiesięczny, sześciomiesięczny (do 19 dnia kolejnego miesiąca)

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Tak (do 23 dnia kończącego rok rozliczeniowy)

Standardowa Stawka VAT

23%

Pomniejszona Stawka VAT

13.5%, 98%, 4.8%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1973r.