office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Grecja

Rejestracja VAT w Grecji

Informacyjnie:

Podatek od wartości dodanej został wprowadzony w Grecji w 1987 r. Znany jest on jako Foros prostithemenis aksias (FPA). Podobnie jak wszystkie kraje członkowskie UE, Grecja przestrzega europejskich dyrektyw (ustawy) dotyczącej podatku VAT. Określa ona zasady dotyczące rejestracji VAT, zgodności, stawek, deklaracji, Intrastatu i powiązanych zgłoszeń.

Greckie ustawy o podatku VAT są określone w ustawie o podatku VAT z 2000 r. Zarządza nimi Ministerstwo Finansów, które wydaje szczegółowe decyzje. Firmy, które są rezydentami zagranicznymi są zobowiązane przestrzegać tych orzeczeń.

 

Rejestracja VAT w Grecji dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Grecji bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Grecji nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu . Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT , nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Grecji jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Grecję;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Grecji;

magazynowanie towarów w Grecji;

sprzedaż towarów z Grecji do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Grecji;

⇒ świadczenie usług przez firmy zagraniczne nie pociąga za sobą obowiązku rejestracji VAT. Wynika to z reformy pakietu VAT z 2010 r.;

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Grecji?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Grecji (AADE)Podmioty, które chcą rozpocząć działalność podlegającą opodatkowaniu VAT w Grecji, muszą dokonać prostej rejestracji formularz przed datą pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. Właściwy urząd skarbowy przydzieli wówczas grecki Numer VAT. Podmioty spoza UE nieposiadające siedziby, stałego miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności w Unii Europejskiej muszą wyznaczyć przedstawiciela podatkowego w Grecji. Przedstawiciel podatkowy odpowiada za zobowiązania podatkowe podatników, których reprezentuje. Sprzedawcy świadczący usługę sprzedaży na odległość do osób prywatnych w Grecji muszą być zarejestrowani do celów podatku VAT, kiedy przekroczą próg 35 000,00 EUR. Rejestracja grupowa jest niedopuszczalna.

Kraj

Grecja

Lokalny nr VAT

EL + 9

Kod Kraju

EL

Próg sprzedaży wysyłkowej

35 000€ netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczna , kwartalna

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Brak

Standardowa Stawka VAT

23%

Pomniejszona Stawka VAT

13%, 6%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 1981r.