office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Chorwacja

Rejestracja VAT Chorwacja

Informacyjnie:

Chorwacja wprowadziła VAT na mocy ustawy o podatku od wartości dodanej w dniu 1 stycznia 1998 r. Tym samym Chorwacja przyjęła system opodatkowania, który był już obecny w państwach członkowskich UE. Na przestrzeni lat system VAT przeszedł kilka zmian. Na początku system był znany jako system zryczałtowanej stawki VAT z tylko jedną stawką VAT w wysokości 22%. W następnym roku stawka podatkowa zero została wprowadzona dla kilku produktów o szerokim spożyciu (np. chleb, mleko,
książki naukowe, medycyna itp.).Po przystąpieniu Chorwacji do UE w lipcu 2013 r. Dyrektywa 2006/112 / WE została wdrożona do Krajowego systemu VAT.

 

Rejestracja VAT Chorwacja dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Chorwacji bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. Obowiązkowy próg rejestracji VAT w Chorwacji dla firm będących rezydentami wynosi 270 000 HRK (około 36 291 EUR). Po przekroczeniu tego progu w ciągu roku podatkowego firma zostaje zobowiązana do złożenia wniosku o rejestrację do 15 stycznia następnego roku. Przedsiębiorstwo może, jeśli chce, dobrowolnie złożyć wniosek na podstawie spodziewanego obrotu. Przedsiębiorstwa, które realizują dostawy towarów lub usług na terenie Chorwacji bez rejestracji i posiadają stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu w Chorwacji będą traktowane jako Chorwacki płatnik VAT – chyba że chorwacki usługobiorca jest zobowiązany do samodzielnego naliczenia i zapłacenia podatku VAT (tj. jeśli ma zastosowanie mechanizm odwrotnego obciążenia). Zasada ta dotyczy również przedsiębiorstwa zagranicznego, które nabywa towary w Chorwacji i realizuje dalsze dostawy w Chorwacji. Zagraniczne przedsiębiorstwo jest wówczas zobowiązane do rejestracji dla celów VAT i może wyznaczyć przedstawiciela podatkowego. Natomiast nierezydenci spoza UE, które zobowiązane są do rejestracji VAT w Chorwacji muszą wyznaczyć przedstawiciela podatkowego. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Chorwacji, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

 

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Chorwacji jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Chorwację;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Chorwacji;

magazynowanie towarów w Chorwacji;

sprzedaż towarów z Chorwacji do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Chorwacji;

⇒ własna dostawa towarów.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w Chorwacji?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Chorwacji (Agencija za zastitu osobnih podataka)Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności na Chorwacji, otrzymują chorwacki numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Chorwacji. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody oraz szczegółowy opis transakcji podlegających opodatkowaniu w Chorwacji. Przedsiębiorstwa z siedzibą w UE mogą zarejestrować się bezpośrednio w chorwackich organach podatkowych lub mogą skorzystać z przedstawiciela podatkowego. Firmy spoza UE są jednak zobowiązane do rejestracji za pośrednictwem przedstawiciela podatkowego.

Kraj

Chorwacja

Lokalny nr VAT

HR + 11 cyfr

Kod Kraju

HR

Próg sprzedaży wysyłkowej

36291 € netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięczny i kwartalny (do 20 dnia kolejnego miesiąca)

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Nie

Standardowa Stawka VAT

25%

Pomniejszona Stawka VAT

13% 5%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 2004 r.