office@tick.com.pl ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155

Twoja Firma potrzebuje pomocy w rejestracji VAT?

Sprawdź jak szybkie i bezproblemowe może być otrzymanie VAT z nami.

Rejestracja VAT UE - VAT Bułgaria

Rejestracja VAT w Bułgarii

Informacyjnie:

Podatek od wartości dodanej został wprowadzony w Bułgarii po raz pierwszy w 1994 r. Ustawodawstwo dotyczące podatku VAT w Bułgarii jest zawarte w ustawie o podatku od wartości dodanej z 2006 r. (Zakon za Danak varhu Dobawenata Stoinost).  Bułgaria włączyła do swojej ustawy VAT z 2006 r. przepisy dotyczące podatku VAT, dyrektywy, utworzone przez Unię Europejską, do której Bułgaria przystąpiła w styczniu 2007 r. W Bułgarii organem odpowiedzialnym za administrowanie podatkiem VAT jest Krajowa Agencja Skarbowa (NRA) nadzorowana przez bułgarskie Ministerstwo Finansów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich krajów UE, firmy prowadzące handel w Bułgarii i dostarczające towary lub usługi podlegające opodatkowaniu muszą przestrzegać bułgarskiego ustawodawstwa. Obejmuje to obowiązek rejestracji jako bułgarskiego podatku VAT, przestrzegania przepisów dotyczących podatku VAT oraz wypełniania regularnych bułgarskich deklaracji VAT i innych deklaracji.

Rejestracja VAT w Bułgarii dla firm:

Firmy zagraniczne mogą rejestrować się do celów VAT w Bułgarii bez konieczności zakładania firmy lokalnej, czyli można zarejestrować się jako nie rezydent. W Bułgarii nie ma progu VAT dla rejestracji zagranicznych przedsiębiorców. Natomiast wniosek o numer VAT musi wpłynąć do odpowiedniego działu . Dotyczy to również sytuacji, w których zagraniczne przedsiębiorstwa dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT , nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a my Ci w tym pomożemy.

Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Bułgarii jest wymagana:

⇒ import towarów do Unii Europejskiej przez Bułgarię;

zakup i sprzedaż produktów na terenie Bułgarii;

magazynowanie towarów w Bułgarii;

sprzedaż towarów z Bułgarii do innych krajów UE;

przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)

⇒ organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Bułgarii;

⇒ własna dostawa towarów;

⇒ jeśli firma nie jest podatnikiem VAT , ale korzysta z usług w Bułgarii na zasadzie odwrotnego obciążenia.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 10 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?

Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.

Co Oferujemy?

Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć zakres oferowanych przez nas usług.

Co Oferujemy?

Nasze Usługi to: - sprzedaż systemu pod działania e-commerce; - Rejestracja VAT na rynkach europejskich; - Odblokowanie konta Amazon.

W jaki sposób dokonać rejestracji VAT w BG?

Wniosek o rejestrację VAT należy wypełnić poprzez stronę administracji publicznej w Bułgarii (Национална агенция за приходите). Podatnicy zagraniczni, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania bądź stałego miejsca prowadzenia działalności w Bułgarii, otrzymują bułgarski numer VAT tylko wtedy, gdy ubiegają się o niego oddzielnie i jeżeli dostarczają towary bądź usługi w Bułgarii. Formularz wniosku o VAT musi zawierać powody chęci zarejestrowania się do VAT. Zgodnie z unijnymi dyrektywami VAT lokalny bułgarski przedstawiciel lub agent podatkowy nie jest wymagany przez firmę będącą rezydentem innego państwa członkowskiego UE i takie firmy mogą zarejestrować się bezpośrednio w bułgarskim urzędzie skarbowym. Jednak przedstawiciel podatkowy, który jest solidarnie odpowiedzialny za bułgarski podatek VAT, jest wymagany przez bułgarski Urząd Skarbowy w przypadku przedsiębiorstw spoza UE. Przedstawiciel podatkowy nie jest wymagany przez firmy spoza UE, które mają siedzibę w kraju, w którym obowiązuje traktat o wzajemnej pomocy z Bułgarią.

Kraj

Bułgaria

Lokalny nr VAT

BG+ 9 cyfr lub 10 cyfr

Kod Kraju

BG

Próg sprzedaży wysyłkowej

70 000 BGN (35791€ ) netto rocznie

Składanie deklaracji VAT

miesięcznie

Czas Oczekiwania Na Rejestrację

Do 2 miesięcy

Deklaracja Roczna

Nie

Standardowa Stawka VAT

21%

Pomniejszona Stawka VAT

10%

Kraj Członkowski Unii Europejskiej

tak, od 2007 r.