ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155 office@tick.com.pl

Blog Details

  • Home
  • Jak będą funkcjonować zapasy FBA w UK od 1 stycznia 2021?
Jak będą funkcjonować FBA w UK od 1 stycznia 2021_ (1)
Tick 1st październik 2020 0 Comments

Wielka Brytania ma formalnie opuiścić  Jednolity Rynek UE i Unię Celną w dniu 1 stycznia 2021 r. W tym momencie trwają negocjacje między Wielką Brytanią a UE (w tym ustalenie dotyczące obowiązujących taryf). 1 stycznia 2021 r. będzie mieć wpływ na firmy, które działają za granicą celną między Wielką Brytanią a UE, a także na ich zapasy magazynowe w FBA UK i UE.

Od 1 stycznia 2021 r. Amazon zaprzestanie przemieszczania zapasów przez granicę Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Dla niektórych oznacza to, że jeśli posiadasz wystarczającą ilość zapasów w FC UE na okres, w którym może być trudno uzupełnić zapasy, dopóki nowe ustalenia celne i wysyłkowe nie staną się jasne, wówczas możesz spokojnie prowadzić sprzedaż.  Dla innych będzie to oznaczać wyczerpanie zapasów w FC Europy kontynentalnej przed 1 stycznia 2021 r. Po tym czasie uzupełnienie stanów magazynowych z powrotem do Wielkiej Brytanii będzie trudniejsze.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz nadal korzystać z tej samej jednostki SKU FBA dla swojego wpisu w Wielkiej Brytanii i UE, jednak pule zapasów FBA zostaną podzielone, aby odzwierciedlić różne ilości w każdym. Aby oferta była aktywna (tj. na stanie) w Wielkiej Brytanii, musi mieć akcje w UK FC i odwrotnie w UE.

Na przykład, jeśli wyślesz 60 jednostek do brytyjskiego FC i 40 do niemieckiego FC, otrzymasz dwie pule zapasów FBA – będziesz mieć 60 jednostek dostępnych w swoich ofertach w Wielkiej Brytanii, a 40 stanie się dostępnych na dowolnym rynku UE ( pod warunkiem, że włączyłeś EFN lub Pan-EU w EU4). Amazon będzie udostępniać bardziej szczegółowe informacje i harmonogram w nadchodzących miesiącach.

Ponieważ Amazon nie będzie przemieszczał przedmiotów przez granicę celną, nie będzie można tworzyć zleceń odbioru zapasów w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce lub Czechach w celu ich zwrotu na adres w Wielkiej Brytanii (i odwrotnie). Aby otrzymać zwrot zapasów, podczas tworzenia zlecenia odbioru będziesz mieć następujące ograniczenia:

  • Wprowadź prawidłowy adres w Wielkiej Brytanii, aby usunąć zapasy z UK FC

  • Wprowadź prawidłowy adres UE (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii), aby usunąć zapasy z niemieckich, francuskich, włoskich, hiszpańskich, polskich lub czeskich FC.

    Aby zwrócić zapasy, musisz utworzyć zlecenie odbioru na adres lokalny, w którym są one przechowywane. Następnie możesz umówić się na kuriera, aby odebrał Twój ekwipunek z tego adresu i wysłał te przedmioty z powrotem za granicę.

Jeśli masz włączone automatyczne usuwanie, te zwroty będą przetwarzane tylko wtedy, gdy Twój adres automatycznego usuwania jest lokalny w miejscu przechowywania zapasów.

Aby być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi firmy Amazon dotyczącymi ostatecznego rozstania Wielkiej Brytanii z UE, odwiedź stronę pomocy Amazon.