Bułgaria wprowadza ulgę w podatku VAT w kryzysie COVID-19

Bułgaria wprowadza ulgę w podatku VAT w kryzysie COVID-19

Kraje na całym świecie zaczynają odpowiadać na globalny kryzys spowodowany Covid-19. Zaczynają wprowadzać ulgi podatkowe w celu wsparcia już nadwyrężonej przez kryzys gospodarki. Poniżej prezentujemy te informacje i będziemy je na bieżąco aktualizować. Również przy składaniu deklaracji VAT będziemy te obniżki uwzględniać.

Najnowsze aktualizacje dotyczące Bułgarii:

  • 29 VII – proponuje rozszerzenie 9% obniżonej stawki VAT na: organizatorów wycieczek; siłownie i obiekty sportowe; na alkohol w restauracjach i kawiarniach; 

  • 11 VI – potwierdza obniżenie stawki VAT na catering, kawiarnie i restauracje z 20% do 9% na żywność i napoje bezalkoholowe do 31 grudnia 2020 r. Obniża również stawkę VAT na e-booki i wydawane książki.

 

  • 8 maja – Bułgaria proponuje obniżenie stawki VAT na usługi restauracyjne, kawiarniane i hotelarskie z 20% do 9% od 1 czerwca do 31 grudnia 2020 r. Następnie stawka powróci do 9% w 2021 r.

  • 2 kwietnia – bułgarskie organy podatkowe nie przedłużą terminów rozliczeń podatku VAT do odwołania, aby pomóc firmom w walce z epidemią COVID -19.  Śledź na żywo globalny  moduł śledzenia środków VAT firmy Tick dotyczący  koronawirusa Covid-19 .

Rząd bułgarski prawdopodobnie wstrzyma toczące się dochodzenia w sprawie podatku VAT oraz inne dochodzenia i oceny podatkowe w perspektywie krótkoterminowej.

Leave a Comment