ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Poland +48 504 426 155 office@tick.com.pl

Blog Details

  • Home
  • Amazon rozpoczyna sprzedaż w Arabii Saudyjskiej
Tick 23rd czerwiec 2020 0 Comments

Po wzroście konsumentów dokonujących zakupów online w Arabii Saudyjskiej, Amazon postanowił uruchomić sprzedaż dla tego kraju. Sprzedaż odbywa się poprzez Amazon  Souq.com.

Ta zmiana niewątpliwie zwiększy liczbę rynku Amazon plus zapewni sprzedawcom jeszcze jedno połączenie sieci sprzedaży docierające do sporej ilości klientów.  Rynek Arabii Saudyjskiej stanowi obecnie około 8000 sprzedawców. Sprzedaż w tym kraju głównie odbywa się lokalnie i również Amazon ma zamiar polegać na tym w tym kraju.

Amazon Prime jeszcze nie działa dla klientów mieszkających w Arabii Saudyjskiej. Jednak zamówienia o wartości powyżej 200 SAR kwalifikują się do bezpłatnej wysyłki i dostawy w ciągu kilku dni.

„Nowy sklep łączy najlepsze lokalne know-how Souq z globalnym doświadczeniem Amazon w zakresie sprzedaży detalicznej. Wybór produktów w sklepie sięga od produktów lokalnych po produkty z całego świata, w tym również z Amazon US. ”

Sprzedaż w Arabii Saudyjskiej rozwija się zaskakująco szybko. Niewątpliwa jest spora liczba konsumentów online, która jest wynikiem  wysokiej liczby dostępności do urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Z pewnością zainteresowanie branżą modową ma spory wpływ na sytuację wzrostu sprzedaży. Trzeba zaznaczyć, że Souq ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Dlatego też przejęcie firmy przez Amazon może okazać się sporym sukcesem.

Powinni również skorzystać na tym zewnętrzni sprzedawcy, którzy dostarczają produkty na tym konkretnie rynku. Może się okazać , że Amazon zwróci szczególną uwagę na znaczenie zewnętrznych sprzedawców i ich wzrost na stronie.

Spekuluje się również , że Amazon rozpocznie wkrótce działalność w Egipcie, dlatego śledź nasz blog.